Uzdrowisko

Augustów popularnością wśród turystów cieszy się już od XX wieku. W celach leczniczych zarówno dawniej, jak i dziś przyjeżdżają tu goście z zagranicy oraz znane postaci ze świata polityki i kultury. W latach 70. Augustów otrzymał częściowy status uzdrowiska, zaś pełen uzyskał w roku 1993. Tym, co wpływa na popularność Augostowa jest jego lokalizacja. Otaczają go leśne tereny oraz pięć jezior, takich jak: Necko, Sano czy Ropsuda.

Kuracjusze przyjeżdżający do Augustowa mogą skorzystać ze specjalistycznych zabiegów wspomagających leczenie chorób ortopedycznych, reumatologicznych, schorzeń dróg oddechowych oraz wielu innych. Dzięki temu, że miasto otaczają bujne lasy iglaste, można się w nim cieszyć czystym i świeżym powietrzem, bogatym w olejki eteryczne oraz fitocydy. Na wszystkich kuracjuszy w augustowskim parku zdrojowym czeka 1-kilometrowa ścieżka zdrowia.

Funkcjonujące dziś w Augustowie uzdrowiska oraz sanatoria mogą poszczycić się nie tylko doskonale wyszkoloną i doświadczoną kadrą medyczną, ale także profesjonalnym sprzętem. Miasto słynie przede wszystkim z zabiegów borowinowych oraz leczniczej wody źródlanej, która jest wydobywana z jednego z najgłębszych ujęć w Polsce i zawiera wiele zdrowotnych składników, takich jak: kationy sodu, potasu i magnezu oraz wolny dwutlenek węgla. Augustowskie wody mineralne są wydobywane od 1968 roku.